Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Obecny stan kasyn online: rzut oka na nowoczesną technologię

15 listopada 2023, 11:54,
Obecny stan kasyn online: rzut oka na nowoczesną technologię

W dzisiejszych czasach miłośnicy gier hazardowych mają niesamowitą wręcz gamę możliwości do wyboru. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie było, do tego stopnia, że starsi wiekiem fani hazardu po prostu zazdroszczą młodemu pokoleniu dostępnych opcji. Bo hazard można uprawiać nie tylko w tradycyjny sposób, czyli odwiedzając nieliczne punkty bukmacherskie w miastach, czy też wyjeżdżając na liczącą sobie kilkaset lub nawet kilka tysięcy wyprawę do kasyna naziemnego (których i tak w Polsce jest raptem kilka, a tylko jedno tak naprawdę prezentuje odpowiednio wysoki poziom). 

Dziś cały poważny hazard przeniósł się do Internetu. Bukmacherzy i kasyna internetowe takie jak na przykład Vulcan Bet, są w stanie zaoferować niesamowite wręcz możliwości, znacząco wykraczające poza cokolwiek, co było dostępne w tej branży choćby 20 lat temu. Teraz można grać, gdzie chcesz, w co chcesz i to nawet nie wychodząc z domu. A tak naprawdę rynek internetowego hazardu wciąż rozwija się w niezwykłym tempie i w zasadzie co chwilę pojawiają się nowe, przełomowe rozwiązania technologiczne. W dzisiejszym artykule omówimy sobie kilka najciekawszych z nich.
Nowinki technologiczne w branży hazardu internetowego

Jak wspomnieliśmy powyżej, branżę hazardową online napędza przede wszystkim błyskawiczny rozwój technologii. Łatwo to stwierdzić nawet zupełnemu laikowi — przecież jeszcze 10 lat temu telefony komórkowe nie były aż tak popularne jak dziś i miały znacznie niższą wydajność, a raptem 20 lat temu w ogóle nie istniały w postaci takiej, jaką znamy dzisiaj. Ta sama reguła obowiązuje także w wielu innych aspektach codzienności, nie tylko w odniesieniu do hazardu online. Ale co konkretnie warto wskazać jako przełomowe technologie, które napędzają hazard internetowy? Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych propozycji.

Mechanika Megaways

Na początek chcemy zaprezentować Ci coś, czego wielu graczy z pewnością nie docenia, ale co stało się wyjątkowo silnym impulsem napędzającym rozwój automatów slotowych online. Chodzi tutaj o unikatowe rozwiązanie techniczne opracowane przez firmę Big Time Gaming. Nosi ono nazwę Megaways i w dużym skrócie polega na tym, że klasyczna z pozoru gra slotowa może dysponować gigantyczną liczbą aktywnych linii wygrywających, czyli sposobów na ułożenie kombinacji symboli nagradzanych wypłatą wygranej. Typowe maszyny slotowe z pięcioma bębnami miewają od 10 do 40 takich linii, ale tytuły oparte o mechanikę Megaways mogą mieć nawet pół miliona i więcej takich linii — nie trzeba z pewnością nikomu mówić o tym, jak przekłada się to na szansę uzyskania wygranej!

Ale Megaways to nie tylko większa liczba aktywnych linii wygrywających. To także bardzo skomplikowane rozwiązanie, które między innymi umożliwia płynne zwiększanie liczby bębnów oraz symboli widocznych w oknie gry. Firma Big Time Gaming wiedziała doskonale, jak potężną technologią dysponuje, ale na całe szczęście nie zdecydowała się na trzymanie go w ukryciu i oferowanie wyłącznie w swoich własnych produktach. Zamiast tego mechanika Megaways otrzymała osobny patent, a następnie BTG udziela po prostu licencji na jej wykorzystanie innym producentom gier slotowych. Wystarczy zwrócić uwagę na przyrostek Megaways w nazwie gry, aby wiedzieć, że właśnie z takim produktem opartym o licencję mamy do czynienia. Oto kilka najciekawszych tytułów opartych o tę mechanikę:

 

Nazwa gry

Producent

RTP

White Rabbit Megaways

Big Time Gaming

97,72%

Buffalo Rising ALL ACTION Megaways

Blueprint Gaming

97,01%

Gorilla Gold Megaways

Blueprint Gaming

97,00%

Golden Skulls of Holly Roger™ Megaways

Microgaming

96,86%

Big Bass Bonanza Megaways

Pragmatic Play

96,70%


Sztuczna inteligencja

To druga nowinka technologiczna, która działa niejako w tle i przez mniej doświadczonych lub zorientowanych graczy w ogóle nie zostanie zauważona. Tymczasem napędza ona wiele istotnych procesów w kasynie internetowym. Ogólnie rzecz biorąc, sztuczna inteligencja to technologia, która analizuje zachowania graczy oraz na podstawie zebranych informacji dostarcza im optymalnych informacji i sugestii. Na przykład rozwiązania oparte o AI można zastosować w następujących przypadkach:
    • Sugerowane tytuły gier na bazie wcześniejszych wyborów.
    • Obsługa działu pomocy technicznej, a konkretnie czatu na żywo — użytkownik może odnosić wrażenie, że rozmawia z rzeczywistą osobą, a tymczasem po drugiej stronie „siedzi” po prostu komputerowy algorytm udzielający jak najbardziej dokładnych i przejrzystych odpowiedzi na zadane pytania.
    • Automatycznie generowane opisy gier hazardowych we wszystkich językach obsługiwanych przez kasyno.

Gry na żywo

Dzisiaj streaming wideo nie jest już żadną nowinką technologiczną, ale czymś wręcz oczywistym, co traktujemy jako standardowy element codzienności. Ale w kasynach na żywo do tej pory nie było za bardzo zastosowania dla tej technologii.  Jednak kilka lat temu najwięksi producenci gier hazardowych na świecie opracowali specjalną odmianę gier określaną jako „gry na żywo”. Chodzi po prostu o to, że gra toczy się przy prawdziwym stole i prowadzona jest przez rzeczywistą osobę. Krupierka lub krupier siedzi przed kamerami filmującymi każdy jej ruch i wykonuje polecenia gracza widoczne na monitorze. Obraz z rozgrywki przesyłany jej poprzez streaming wideo do urządzenia gracza, który ma wrażenie osobistego uczestniczenia w rozgrywce. To bez wątpienia najbardziej efektowne i najnowocześniejsze odmiany gier hazardowych, jakie istnieją obecnie na rynku!

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 17 Zarejestrowanych użytkowników: 5230 Ostatnio zarejestrowany: MariaFlofe

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się