Tottenham Hotspur pokonał Nottingham Forest w meczu APL

19 grudnia 2023, 14:16,

W dniu 16 grudnia na City Stadium w Nottingham odbył się mecz 17 kolejki angielskiej Premier League, w którym miejscowy zespół Forest uległ londyńskiemu Tottenhamowi 0:2. Pomimo starań gospodarzy, goście zdobyli przewagę dwoma trafieniami. Spotkanie było pełne emocji, jednak skuteczność Tottenhamu zadecydowała o ostatecznym wyniku. To starcie wpisuje się w dynamiczny przebieg obecnej sezonowej rywalizacji w angielskiej Premier League. Na stronie ggbet pl można obstawiać i śledzić wyniki tego turnieju i innych popularnych wydarzeń piłkarskich.

Przebieg spotkania

Tottenham Hotspur pokonał Nottingham Forest w meczu 17 kolejki rozgrywek o mistrzostwo angielskiej Premier League. Oto co wiemy o tym spotkaniu:

• Piłka nożna. APL. 17 kolejka.

• Nottingham Forest vs. Tottenham Hotspur - wynik 0:2

• Bramki: Risharlison (45+2), Kuluszewski (65).

• Karne: brak — Bissouma (70, faul).

Brazylijski środkowy napastnik Tottenhamu Hotspur, Risharlison Andrade, otworzył wynik spotkania w 47 minucie pierwszej połowy, kiedy to pokonał amerykańskiego bramkarza Nottingham Forest, Matta Turnera. W drugiej połowie szwedzki pomocnik Spurs, Dejan Kulusevski, podwoił prowadzenie swojej drużyny, strzelając bramkę przeciwko drużynie Forest, ustalając ostateczny wynik na 65 minut.

Tym samym piłkarze Tottenhamu Hotspur odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i dziesiąte w obecnych rozgrywkach. Drużyna z 33 punktami zajmują piąte miejsce w tabeli APL. Nottingham Forest przedłużył passę bez zwycięstwa do siedmiu kolejnych meczów i z 14 punktami na koncie znajduje się na siedemnastym miejscu w klasyfikacji najsilniejszej dywizji piłkarskich mistrzostw Anglii.

W 18 kolejce regularnych rozgrywek piłkarskiej Premier League Tottenham Hotspur zagra z Evertonem, a Nottingham Forest przeciwstawi się Bournemouth. Oba mecze zaplanowano na 23 grudnia.

Nottingham Forest w APL

Drużyna Steve'a Coopera dobrze rozpoczęła sezon, ale od kilku tygodni gospodarze notują tendencję spadkową, odnosząc zaledwie jedno zwycięstwo, pięć remisów i sześć porażek w ostatnich 12 meczach. W miniony weekend Nottingham zdołało zremisować 1:1 z Wolverhampton, kończąc passę czterech porażek z rzędu (z West Hamem, Brighton, Evertonem i Fulham). Harry Toffolo otworzył wynik zaledwie 14 minut po gwizdku otwierającym wynik, zanim Matheus Cunha odpowiedział celnym uderzeniem.

Po ośmiu niepokonanych meczach na City Ground w okresie od kwietnia do listopada Forest dwukrotnie przegrali u siebie w ostatnim miesiącu i teraz będą chcieli zrehabilitować się przed kibicami.

Nottingham Forest wciąż pozostaje bez swojego kluczowego nigeryjskiego napastnika Awoniyi (4 gole i 2 asysty). Doświadczony obrońca Aurier również jest poza grą. Na 12 minut przed końcem meczu na Molineux, środkowy obrońca Forest, Murillo, jeden z najzdolniejszych zawodników drużyny w tym sezonie, opuścił boisko z powodu kontuzji, a Brazylijczyk podobno cierpi na naciągnięcie ścięgna podkolanowego. Pod nieobecność Avoniyi'ego, skrzydłowy Gibbs-White (1 gol i 2 asysty) może ponownie pojawić się w wyjściowym składzie, pozostawiając Chrisa Wooda (3 gole) na ławce; Szwed Elanga (3 gole i 3 asysty) również ma duże szanse na pojawienie się na boisku od pierwszej minuty.

Tottenham

Drużyna z Londynu świetnie rozpoczęła obecną kampanię, ale liczne kontuzje uniemożliwiły ekipie umocnienie się na tej pozycji. Po serii słabych występów (1 remis i 4 porażki) londyńczycy wypadli z "wielkiej czwórki", ale w miniony weekend podopieczni Postecoglou zdołali częściowo zrehabilitować się przed własną publicznością — przy wsparciu swoich fanów Tottenham pokonał Newcastle (4:1). Richarlison zaliczył dublet, Destinee Udogi zdobył pierwszą bramkę dla Spurs, a Son Heung-min zaliczył swoje dziesiąte trafienie w sezonie, natomiast prestiżowy gol Joelintona uchronił stołecznych przed przegraną bez żadnej bramki. Tylko trzy z 12 meczów Tottenhamu w Premier League zakończyły się ich zwycięstwem.

W sezonie 2022-23 Tottenham dwukrotnie pokonał Nottingham Forest łącznym wynikiem 5:1, choć został wyeliminowany z Pucharu Ligi w trzeciej rundzie przez podopiecznych Steve'a Coopera.