Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Newcastle wygrywa 5-4 w rzutach karnych

22 maja 2024, 14:52, Spursmania

Nasza podróż po sezonie do Australii zakończyła się porażką w rzutach karnych z Newcastle United w środę, przed imponującą publicznością liczącą ponad 78 000 osób na słynnym Melbourne Cricket Ground.

Oto kluczowe momenty:

• Prowadzenie objął James Maddison, strzelając w 32. minucie.
  • Alexander Isak wyrównał z bliska tuż przed przerwą.
  • W drugiej połowie brak goli, o wyniku decydowały rzuty karne.
  • Rzut karny Bryana Gila został obroniony przez Marka Gillespie, Newcastle trafia wszystkie pięć, wygrywając spotkanie.

Mecz zakończył się remisem 1-1 po 90 minutach – James Maddison wyprowadził nas na prowadzenie, zanim Alexander Isak wyrównał tuż przed przerwą. Newcastle trafiło wszystkie pięć swoich rzutów karnych, podczas gdy Bryan Gil zobaczył, jak nasz pierwszy został obroniony przez rezerwowego bramkarza Marka Gillespie, co dało Srokom zwycięstwo 5-4 w serii rzutów karnych.

W meczu – w którym Ange Postecoglou powrócił na swoje stare tereny w Melbourne – udział wzięło również kilku naszych młodych zawodników, w tym Alfie Devine, Ashley Phillips, George Abbott, Jamie Donley, Dane Scarlett, Yago Santiago, Tyrese Hall, Rio Kyerematen i Leo Black, którzy zdobyli cenne doświadczenie.

Minęły 22 minuty, zanim którakolwiek ze stron miała realną szansę, a pierwsza nadarzyła się nam, gdy Maddison strzelił kilka jardów obok bramki zza pola karnego, chwilę po tym, jak Brennan Johnson zablokował dośrodkowanie do Emersona Royala. Dwie minuty później Heung-Min Son upadł w polu karnym po starciu z byłym graczem Spurs Kieranem Trippierem, ale jego roszczenia o rzut karny zostały odrzucone.

W tym momencie dominowaliśmy, a Pape Matar Sarr spróbował szczęścia z dystansu w 30. minucie, choć jego strzał odbił się od obrońcy i spokojnie trafił do Nicka Pope'a. Jednak tylko dwie minuty później bramkarz podjął ryzykowną próbę podania do Miguela Almirona, którą przejął Maddison, pokonał Emila Kraftha i strzelił lewą nogą w siatkę Newcastle z ośmiu jardów.

Pope w pewnym stopniu odkupił swoje winy w 40. minucie, wykonując świetną paradę z bliskiej odległości, aby zatrzymać Johnsona, który doszedł do doskonałego podania Sona w strefę zagrożenia, ale tuż przed przerwą Sroki zdobyły swojego pierwszego gola. Bruno Guimaraes podał piłkę wewnętrznym prawym kanałem do Jacoba Murphy'ego, jego niski strzał został sparowany przez Brandona Austina, a Alexander Isak dobił piłkę do bramki.

Harvey Barnes był bliski wyprowadzenia Newcastle na prowadzenie trzy minuty po przerwie, kręcąc prawą nogą strzał tuż obok bramki, podczas gdy Guimaraes strzelił prosto w Austina, zanim nasza pierwsza okazja w drugiej połowie nadeszła, gdy Sarr miał trzy kolejne strzały na bramkę, dwa pierwsze zostały zablokowane, a trzeci był bardzo niecelny.

Na drugim końcu Phillips doskonale zablokował dośrodkowanie Murphy'ego, uniemożliwiając dotarcie do niekrytego Calluma Wilsona w polu karnym, podczas gdy pierwsze zaangażowanie Santiago po wejściu z ławki rezerwowych polegało na dośrodkowaniu, które Scarlett skierował tuż obok bliższego słupka.

Liczne zmiany w obu drużynach w drugiej połowie zdecydowanie wpłynęły na przebieg gry, ale pod koniec byliśmy blisko zdobycia bramki, gdy Royal skierował róg Bryana tuż obok słupka, a Donley oddał niski strzał z 20 jardów tuż obok bramki.

I tak doszło do rzutów karnych, aby wyłonić zwycięzcę. My podeszliśmy pierwsi, Bryan zobaczył, jak jego rzut karny został obroniony przez Gillespie, podczas gdy Joe White pokonał Alfie Whitemana przy pierwszym strzale Newcastle. Scarlett, Ben Parkinson, Donley, Amadou Diallo, Hall, Garang Kuol i Oliver Skipp wszyscy strzelili swoje odpowiednie karne, co pozostawiło Harrisonowi Ashby'emu możliwość wygrania meczu dla Newcastle, a ten z obowiązkiem się wywiązał.

Spurs (4-3-3): Austin (Whiteman 78), Pedro Porro (Abbott 46 (Black 88)), Dragusin (Hall 71), van de Ven (Phillips 46), Royal (Kyerematen 88), Bentancur (Skipp 46), Sarr (Donley 61), Maddison (Devine 46), Johnson (Santiago 69), Kulusevski (Scarlett 69), Son (c) (Bryan 61). Substitute (not used): Vicario.

Newcastle United (4-3-3): Pope (Gillespie 87), Trippier (c) (J Murphy 37 (Parkinson 87)), Krafth (Thompson 78), Burn (A Murphy 63), Hall (Charlton 78), Anderson (Hernes 78), Guimaraes (De Bolle 71), Joelinton (White 46), Almiron (Ashby 63), Isak (Wilson 46 (Kuol 71)), Barnes (Diallo 64). Substitute (not used): Turner-Cooke.

Bramki: Spurs – Maddison 32; Newcastle – Isak 45.

Źródło: oficjalna