Passa Kogutów przerwana

22 stycznia 2010, 16:36, Paweł Ćwik
Gol Dirka Kuyta w 6-stej minucie meczu vs Liverpool’owi zakończył passę meczów Kogutów bez straty gola. Gomes zachował czyste konto przez 633 minuty. Gol Holendra był pierwszym straconym przez Spurs od 12.12.2009 roku, kiedy to – co miałem wątpliwą przyjemność oglądać – Kevin Doyle z Wolves w 3 minucie pokonał Gomesa.

Do naszej passy 633 minut bez straty gola wlicza się również mecz z FA CUP przeciwko Peterborough United – oznacza to, że Spurs na przełomie 2009/2010 osiągnęli swój 3 najlepszy wynik w historii pod względem „czystych kont”.

Odliczając mecz w FA CUP – to Spurs w lidze zachowali czyste konto przez 543 minuty – i to również daje trzeci najlepszy wynik w historii biorąc pod uwagę tylko mecze ligowe.

Total rekord wynosi 690 minut i został ustanowiony w sezonie 1970-71. Rozpoczął się po dwóch golach straconych przeciwko Arsenalowi po 23 minutach meczu – 5.09.1970 i zakończył się golem Alana Hintona z Derby, który w 83 minucie wyrównał na 1:1 – 03.10.1970 roku.