Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

1  2  3  4  5    >  >>  >|
25 października 2011, 21:39 [cytuj]
Temat co prawda już na Spursmanii istnieje ale jest troche przydługi i zaśmiecony :p Mam nadzieje że nikt za to 'drobne' odświeżenie nie bedzie chował urazy ; )

Jakoś w zeszłym tygodniu miała miejsce premiera płyta z wierszami Tomasza Beksińskiego (nie mylić z Tomaszem Budzyńskim który też wydał album z własnymi wierszami ). Oczywiście mając na uwadze jaką Beksiński prowadził audycje wiedziałem iż owa płyta raczej nie może mi przypaśc do gustu, a tu prosze; niespodzianka i to całkiem miła :muza:
Nawet Anja Ortodox na widok której włos mi się jeży nie irytuje tak jak zawsze (występuje gościnie w utworze 'Po Deszczu'). Co do samych tekstów Beksińskiego (bo po to tę płyte kupiłem) raczej wolał bym się nie wypowiadać bo niektórych po prostu nie rozumiem, ale jest kilka naprawde zaoadających w pamięć (Vision of Death).

Polecam zwłąszcza tym którzy jakąs te postać kojarzą, lub ew. nie przeszkadza im hard-rockowa muzyka. Do reszty raczej nie przemówi.



I oczywiście wszystkim nowym (lub starym którzy jeszcze nie ogarneli) przypominam o naszej grupie na lastfm (http://www.lastfm.pl/group/Spursmania) : )
Temat co prawda już na Spursmanii istnieje ale jest troche przydługi i zaśmiecony :p Mam nadzieje że nikt za to 'drobne' odświeżenie nie bedzie chował urazy ; ) Jakoś w zeszłym tygodniu miała miejsce premiera płyta z wierszami Tomasza Beksińskiego (nie mylić z Tomaszem Budzyńskim który też wydał album z własnymi wierszami ). Oczywiście mając na uwadze jaką Beksiński prowadził audycje wiedziałem iż owa płyta raczej nie może mi przypaśc do gustu, a tu prosze; niespodzianka i to całkiem miła :muza: Nawet Anja Ortodox na widok której włos mi się jeży nie irytuje tak jak zawsze (występuje gościnie w utworze 'Po Deszczu'). Co do samych tekstów Beksińskiego (bo po to tę płyte kupiłem) raczej wolał bym się nie wypowiadać bo niektórych po prostu nie rozumiem, ale jest kilka naprawde zaoadających w pamięć (Vision of Death). Polecam zwłąszcza tym którzy jakąs te postać kojarzą, lub ew. nie przeszkadza im hard-rockowa muzyka. Do reszty raczej nie przemówi. I oczywiście wszystkim nowym (lub starym którzy jeszcze nie ogarneli) przypominam o naszej grupie na lastfm (http://www.lastfm.pl/group/Spursmania) : )
25 października 2011, 21:57 [cytuj]
Jest to pośmiertnie wydany album ?
Jest to pośmiertnie wydany album ?
"Taką ja mam po ojcu zasadę życiową: Boso, ale w ostrogach."
26 października 2011, 06:50 [cytuj]
przesłuchałbym gdyby nie polski język,ogarnij sobie Julie Marcel,polka,która wydała ostatnio nową płytę dobry kawałek alternatywy,synthpopu?ciężko to określić
przesłuchałbym gdyby nie polski język,ogarnij sobie Julie Marcel,polka,która wydała ostatnio nową płytę dobry kawałek alternatywy,synthpopu?ciężko to określić
26 października 2011, 09:13 [cytuj]
O ciekawą rzecz zapodałeś Buli, mimo że gust muzyczny Beksińskiego nie był z mojej bajki. Za to James Bond i Monty Phyton są z mojej bajki co pokazuje, ze to strasznie niejednowymiarowy gość był.

Mazuro1, mowa ojczysta ci nie pasuje?

Dzudolffo, nigdy nie wiadomo. Skoro Elvis żyje to może i Beksiński wszak był wampirem. Tak oficjalnie zakończył swój żywot 24.12.1999.
O ciekawą rzecz zapodałeś Buli, mimo że gust muzyczny Beksińskiego nie był z mojej bajki. Za to James Bond i Monty Phyton są z mojej bajki co pokazuje, ze to strasznie niejednowymiarowy gość był. Mazuro1, mowa ojczysta ci nie pasuje? Dzudolffo, nigdy nie wiadomo. Skoro Elvis żyje to może i Beksiński wszak był wampirem. Tak oficjalnie zakończył swój żywot 24.12.1999
Well, stone me! We've had cocaine, bribery and Arsenal scoring two goals at home. But just when you thought there were truly no surprises left in football, Vinnie Jones turns out to be an international player!
26 października 2011, 16:32 [cytuj]
nie to że nie pasuje jest kilka fajnych polskich bandów nawet post-rockowych samych instrumentalnych jak i tych z polskim tekstem ale jest ich jak na lekarstwo poza tym za granice naszego kraju się nie wybijają ze względu na język właśnie a szkoda bo kilka prezentuje światowy poziom.
nie to że nie pasuje jest kilka fajnych polskich bandów nawet post-rockowych samych instrumentalnych jak i tych z polskim tekstem ale jest ich jak na lekarstwo poza tym za granice naszego kraju się nie wybijają ze względu na język właśnie a szkoda bo kilka prezentuje światowy poziom
26 października 2011, 18:41 [cytuj]
raku powiedział/a:
Something Like Elvis


haha, w końcu jakiś progres :P

Mazur nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia, to w końcu są fajne czy nie bo nie wybijają się zagranice? :P To co mnie własnie irytuje to że jakiś czas temu kazdy na siłe chciał śpiewać po angielsku! Tymczasem nie trzeba być ekspertem w dziedzinie języka by dostrzeć że nasz jest zdecydowanie bardziej obszerny niż chociażby angielski (patrz Frank Herbert), a jak to mawia przysłowie "wyobraźnia kończy się tam gdzie kończy się język" :F


btw, zwrócił ktoś uwage ile teraz kosztują bilety na koncerty/festiwale? Pamiętam jak 10 lat temu na Kult wchodziłem za 25zł a frek. była o połowe niższa niż w tej chwili! Teraz już praktycznie nie wejdzie się na nic za 30zł : (
haha, w końcu jakiś progres :P Mazur nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia, to w końcu są fajne czy nie bo nie wybijają się zagranice? :P To co mnie własnie irytuje to że jakiś czas temu kazdy na siłe chciał śpiewać po angielsku! Tymczasem nie trzeba być ekspertem w dziedzinie języka by dostrzeć że nasz jest zdecydowanie bardziej obszerny niż chociażby angielski (patrz Frank Herbert), a jak to mawia przysłowie "wyobraźnia kończy się tam gdzie kończy się język" :F btw, zwrócił ktoś uwage ile teraz kosztują bilety na koncerty/festiwale? Pamiętam jak 10 lat temu na Kult wchodziłem za 25zł a frek. była o połowe niższa niż w tej chwili! Teraz już praktycznie nie wejdzie się na nic za 30zł : (
26 października 2011, 18:50 [cytuj]
raku powiedział/a:
Teraz na Kult w Dekompresji (3 listopada) wejdziesz za 50 :P


Co nie przeszkadza Kazikowi wyzywania każdego od złodzieja...
Już nie wspominając o tej aferze dot. słynnej stony internetowej...

ehh....
Co nie przeszkadza Kazikowi wyzywania każdego od złodzieja... Już nie wspominając o tej aferze dot. słynnej stony internetowej... ehh
26 października 2011, 19:14 [cytuj]
raku powiedział/a:
Black River


Ojj Raku Raku, coś pięknego :D.
Ojj Raku Raku, coś pięknego :D
"Taką ja mam po ojcu zasadę życiową: Boso, ale w ostrogach."
26 października 2011, 22:06 [cytuj]
chodzi o to że angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie i każdy chodź w małym stopniu go rozumie.jeśli ja moge polecić coś to polecę wszystko to co pewnie znacie:Muse,Radiohead,Reckless,Tides From Nebula(fajne polskie),Coldplay(świetna nowa płyta),The Kooks,Hurts,The Killers,Editors,LCD sundsystem
chodzi o to że angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie i każdy chodź w małym stopniu go rozumie.jeśli ja moge polecić coś to polecę wszystko to co pewnie znacie:Muse,Radiohead,Reckless,Tides From Nebula(fajne polskie),Coldplay(świetna nowa płyta),The Kooks,Hurts,The Killers,Editors,LCD sundsystem
27 października 2011, 09:27 [cytuj]
No, ale przy czymś takim jak Beksiński "chociaż trochę" raczej nie wystarczy. Mocno dużo się traci nie znając języka.
No, ale przy czymś takim jak Beksiński "chociaż trochę" raczej nie wystarczy. Mocno dużo się traci nie znając języka
Well, stone me! We've had cocaine, bribery and Arsenal scoring two goals at home. But just when you thought there were truly no surprises left in football, Vinnie Jones turns out to be an international player!
3 listopada 2011, 21:06 [cytuj]
Ulubieńcy porannych programów telewizyjnych - Arka Noego wydają nową płyte :

PAN KRAKERS

Oczywiście nie było by to żadnym wydarzeniem gdyby nie repertuar! Wszyscy ci którzy juz chcieli kupić płyte swoim pociechą muszą się dobrze zastanowić ponieważ pod warsztat polskiego Kelly Familly trafiły takie jarocińskie legendy jak

SIEKIERA (!!!!!), Kult, Klaus Mitfoch i Dezerter : )


natomiast na 28 listopada zapowiadana jest nowa płyta reaktywowanego niedawno KNŻ...

czas umierać!
Ulubieńcy porannych programów telewizyjnych - Arka Noego wydają nową płyte : PAN KRAKERS Oczywiście nie było by to żadnym wydarzeniem gdyby nie repertuar! Wszyscy ci którzy juz chcieli kupić płyte swoim pociechą muszą się dobrze zastanowić ponieważ pod warsztat polskiego Kelly Familly trafiły takie jarocińskie legendy jak SIEKIERA (!!!!!), Kult, Klaus Mitfoch i Dezerter : ) natomiast na 28 listopada zapowiadana jest nowa płyta reaktywowanego niedawno KNŻ... czas umierać!
3 listopada 2011, 21:14 [cytuj]
Cholera na żadnej trackliscie nie widze tej Siekiery...

czyżby jakiś hiddentrack dla najmłodszych? :>

Tracklista:
Tracklista płyty "Pan Krakers":
"Runął już ostatni mur" (Tilt)
"Spytaj milicjanta" (Dezerter)
"Lokomotywa z ogłoszenia" (Perfect)
"Gaz na ulicach" (Kult)
"Ty tylko ty" (Brygada Kryzys)
"Psalm 125" (Izrael)
"Niezwyciężony" (Armia)
"Horror" (Oddział Zamknięty)
"Powinność Kurdupelka" (Klaus Mitffoch)
"Wiązanka cz.4" (Klaus Mitffoch)
"Centrala" (Brygada Kryzys)
"Najlepszy na świecie" (Arka Noego)
Cholera na żadnej trackliscie nie widze tej Siekiery... czyżby jakiś hiddentrack dla najmłodszych? :> Tracklista: Tracklista płyty "Pan Krakers": "Runął już ostatni mur" (Tilt) "Spytaj milicjanta" (Dezerter) "Lokomotywa z ogłoszenia" (Perfect) "Gaz na ulicach" (Kult) "Ty tylko ty" (Brygada Kryzys) "Psalm 125" (Izrael) "Niezwyciężony" (Armia) "Horror" (Oddział Zamknięty) "Powinność Kurdupelka" (Klaus Mitffoch) "Wiązanka cz.4" (Klaus Mitffoch) "Centrala" (Brygada Kryzys) "Najlepszy na świecie" (Arka Noego)
3 listopada 2011, 23:13 [cytuj]
Pomysł super, ciekawe jak wyjdzie. Rzeczywiście "Szewc zabija szewca bum tarara..." byłoby niezłe (mogliby nawet teledysk przerobić). Zawsze mówiłem, że powinni iść droga Małego VooVoo, a nie Kelly Family.
Pomysł super, ciekawe jak wyjdzie. Rzeczywiście "Szewc zabija szewca bum tarara..." byłoby niezłe (mogliby nawet teledysk przerobić). Zawsze mówiłem, że powinni iść droga Małego VooVoo, a nie Kelly Family
Well, stone me! We've had cocaine, bribery and Arsenal scoring two goals at home. But just when you thought there were truly no surprises left in football, Vinnie Jones turns out to be an international player!
6 listopada 2011, 21:45 [cytuj]
Dobre polskie rochabilly/bigbeat do pobrania za darmo

http://pomorzanie.bandcamp.com/

A ta ekipa to podobno część legendarnej Vespy!
Dobre polskie rochabilly/bigbeat do pobrania za darmo http://pomorzanie.bandcamp.com/ A ta ekipa to podobno część legendarnej Vespy!
6 listopada 2011, 22:09 [cytuj]
Buli powiedział/a:
Dobre polskie rochabilly/bigbeat do pobrania za darmo

http://pomorzanie.bandcamp.com/

A ta ekipa to podobno część legendarnej Vespy!


Znasz jakieś inne zespoły grające rockabilly? I polskie, i zagraniczne. Ostatnio natknąłem się na The Baseballs, ale nie mogłem znaleźć niczego dobrego, podobnego.
Znasz jakieś inne zespoły grające rockabilly? I polskie, i zagraniczne. Ostatnio natknąłem się na The Baseballs, ale nie mogłem znaleźć niczego dobrego, podobnego
White Hart Lane was always a place where I felt I belonged
7 listopada 2011, 23:29 [cytuj]
Może być ciężko ponieważ są takie sfery kultury które jakoś niespecjalnie polubiły nasz nadwiślański kraj, ale coś co napewno trzeba znać to zespół PARTIA.

Partia jednak może Ci się nie spodobać bo jest to rockabilly w bardzo polskim stylu (raczej dominuje tutaj taki miejski romantyzm niż plastikowość niemców :P), ale z zespóly Partia powstała inna zupełnie kapela - Komety. I ich pierwsza płyta to 100% czyste rockabilly.

Są jeszcze takie zespoły jak Robotix i the Kolt ale to raczej psychobilly/horror punk ale też ręcze za nie ; ))



Z zagranicznych to warto poznać The Meteors (też bardziej psycho) i holenderskie Batmobile ; ))

Ogólnie ciezko znaleźć teraz coś naprawde rockabillowego bo współczesne zespoły raczej nawiązują do tego krótkiego okresu pre-elvisowego niż grają pure rockabilly...ale szukaj ;)



O jeszcze bym zapomniał THE JET SONS (też polskie :cwaniak:)
Może być ciężko ponieważ są takie sfery kultury które jakoś niespecjalnie polubiły nasz nadwiślański kraj, ale coś co napewno trzeba znać to zespół PARTIA. Partia jednak może Ci się nie spodobać bo jest to rockabilly w bardzo polskim stylu (raczej dominuje tutaj taki miejski romantyzm niż plastikowość niemców :P), ale z zespóly Partia powstała inna zupełnie kapela - Komety. I ich pierwsza płyta to 100% czyste rockabilly. Są jeszcze takie zespoły jak Robotix i the Kolt ale to raczej psychobilly/horror punk ale też ręcze za nie ; )) Z zagranicznych to warto poznać The Meteors (też bardziej psycho) i holenderskie Batmobile ; )) Ogólnie ciezko znaleźć teraz coś naprawde rockabillowego bo współczesne zespoły raczej nawiązują do tego krótkiego okresu pre-elvisowego niż grają pure rockabilly...ale szukaj ;) O jeszcze bym zapomniał THE JET SONS (też polskie :cwaniak:)
8 listopada 2011, 14:44 [cytuj]
A mnie tak ostatnio naszło na klasykę polskiego rocka.
Turbo - Dorosłe Dzieci
http://www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo
A mnie tak ostatnio naszło na klasykę polskiego rocka. Turbo - Dorosłe Dzieci http://www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo
15 listopada 2011, 23:06 [cytuj]
Oficyna Biedota wydała bardzo fajny album tajemniczego zespołu '11'

11 to duet Marcin Pryt (19 Wiosen,Tryp) i Pawła Cieślaka (N.O.T. Tryp) którzy nagrali industrailny album opowiadający 11 historii z łódzkiego getta!

Jest to coś naprawde niespotykanego na skale światową, płyta jest dostępna w internetowej dystrybucji i naprawde zachęcam do przyjżenia się jej.


http://biedota.com/biedota/index.php/artysci - tu mozna kupić płytke

http://myspace.com/11duo - gejspejs

http://oficynabiedota.bandcamp.com/ - bandcamp (płytka do kupienia cyfrowo)
Oficyna Biedota wydała bardzo fajny album tajemniczego zespołu '11' 11 to duet Marcin Pryt (19 Wiosen,Tryp) i Pawła Cieślaka (N.O.T. Tryp) którzy nagrali industrailny album opowiadający 11 historii z łódzkiego getta! Jest to coś naprawde niespotykanego na skale światową, płyta jest dostępna w internetowej dystrybucji i naprawde zachęcam do przyjżenia się jej. http://biedota.com/biedota/index.php/artysci - tu mozna kupić płytke http://myspace.com/11duo - gejspejs http://oficynabiedota.bandcamp.com/ - bandcamp (płytka do kupienia cyfrowo)
1  2  3  4  5    >  >>  >|

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 98 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się