Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Dobierz deskę odpowiednią dla siebie - poradnik snowboardowy

9 marca 2020, 17:20,
Dobierz deskę odpowiednią dla siebie - poradnik snowboardowy

Jako alternatywę dla popularnych nart podaje się deskę snowboardową. Kawałek drewna odpowiednio przymocowany do nóg, trochę śniegu i już, można zjeżdżać z górki na pazurki? Nic bardziej mylnego. Deska snowboardowa musi być odpowiednio dopasowana.

Jazda na snowboardzie jest zupełnie inna od jazdy na nartach. Potrzebujesz dobrej kondycji, zwłaszcza mocnych mięśni nóg, dużej dawki pewności siebie i odwagi. Zdecydowanie przyda Ci się również nauka jazdy na snowboardzie z profesjonalnym instruktorem. Nauczy się prawidłowej postawy oraz podpowie, jaki sprzęt wybrać.

Czym się kierować przy zakupie deski?

Kilka razy wypożyczyłeś sprzęt i zakochałeś się w tym sporcie. Sprawia Ci mnóstwo radości oraz czynisz coraz większe postępy. Świetnie! Czas na zakup własnej deski snowboardowej. Na rynku istnieją dwa rodzaje desek, które dzielimy ze względu na ułożenie nóg: regular oraz goofy. Twoja dominująca noga zadecyduje o tym, którą będziesz musiał wybrać.

Następnym krokiem jest wybór wiązania. Dla początkujących zaleca się tzw. miękkie, tj. paski, które dają najszersze pole do działania.

Pamiętaj również o dobrym, chroniącym kostki obuwiu. To ważne, żeby pasował do Twojej deski.

Dobra deska snowboardowa dla dziecka

Dzieci są niesamowite. Niczego się nie boją, chętnie próbują nowych rzeczy, szybko się uczą i nie zrażają się mimo niepowodzeń. Dla ich rozwoju ważna jest aktywność fizyczna. Jazda na desce snowboardowej może być dla nich świetnym urozmaiceniem zimy.

Chcąc wybrać jak najlepszy sprzęt dla Twojego dziecka, musisz najpierw obliczyć długość deski. Na to jest prosty, matematyczny wzór:

DŁ. DESKI = WAGA DZIECKA + 80

Jeśli jednak ten sposób Cię nie przekonuje, zmierz pociechę od podłogi do miejsca między ramieniem a brodą. Deska nie powinna sięgać ani poniżej ramion ani powyżej żuchwy.

Następnie zadbaj o:

  • szerokość deski, nie mniejsza niż długość stopy
  • FLEX, czyli giętkość deski, im miększa tym lepsza.

Dzięki temu dziecko z łatwością nauczy się balansować ciałem oraz wprawiać w ruch deskę.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku – gogle

Wybierając się na stok, zatroszczyłeś się o swój sprzęt i ubiór. Pora zadbać również o bezpieczeństwo własne oraz innych. Podstawowe wyposażenie snowboardzisty obejmuje:

  • deskę
  • odpowiedni strój
  • buty
  • kask
  • ochraniacze
  • gogle.


Znasz wagę posiadania każdego z wyżej wymienionych elementów, ale tak właściwie po co Ci gogle? Masz dobry wzrok i nie czujesz potrzeby zakładania czegokolwiek. Profesjonalne okulary istnieją po to, żeby chronić Twoje oczy przed zimnym wiatrem i śniegiem oraz przed szkodliwym, odbijającym się od śniegu promieniowaniem UVGogle snowboardowe zawierają odpowiednie filtry oraz struktury zabezpieczające przed zaparowaniem. To pozwoli zachować ostrość widzenia w każdym momencie.

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Liverpool FC 21 20 1 0 61
2. Manchester City 22 15 2 5 47
3. Leicester City 22 14 3 5 45
4. Chelsea FC 22 12 3 7 39
5. Manchester United 22 9 7 6 34
6. Sheffield United F.C. 22 8 8 6 32
7. Wolverhampton FC 22 7 10 5 31
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli drużyna Tottenhamu zakończy rozgrywki Premier League w sezonie 2019/2020?
1 16.67%
2-3 35%
4-6 31.67%
7-10 13.33%
11-20 3.33%
60 oddanych głosów
archiwum ankiet
Użytkownicy online: Gości online: 15 Zarejestrowanych użytkowników: 4897 Ostatnio zarejestrowany: JanKlim21

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się