Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Przenosiny Tangangi do Millwall - jego droga i taktyczne decyzje Spurs

21 maja 2024, 10:44, Spursmania
Przenosiny Tangangi do Millwall - jego droga i taktyczne decyzje Spurs

Obrońca Tottenham Hotspur, Japhet Tanganga - jest bliski stałego transferu do Millwall po serii niespełnionych oczekiwań w Spurs. Pomimo wstępnych nadziei i wczesnych sukcesów, droga Tangangi w Tottenhamie była pełna wyzwań i niewykorzystanych szans. Tego lata 25-letni obrońca ma opuścić Spurs, ponieważ Millwall osiągnęło porozumienie w sprawie jego transferu. Warunki osobiste między zawodnikiem a klubem Championship nie zostały jeszcze uzgodnione.

Droga pełna obietnic i wyzwań

Kariera Tangangi w Tottenhamie rozpoczęła się z dużymi nadziejami. Wychodząc z akademii klubu, był postrzegany jako obiecujący talent, zdolny do gry na różnych pozycjach w obronie. Pomimo pokazywania swojego potencjału pod kilkoma menedżerami, Tanganga miał trudności z wywalczeniem stałego miejsca w pierwszej drużynie. Jego sporadyczne występy i brak utrzymania stałej formy doprowadziły do wypożyczenia do Millwall latem ubiegłego roku.

Okres wypożyczenia w Millwall: Odrodzenie

Podczas wypożyczenia w Millwall, Tanganga rozegrał 18 meczów, strzelając dwa gole i szybko stał się jednym z wyróżniających się zawodników Lwów. Jego występy nie przeszły niezauważone, a wielu chwaliło jego zdolności obronne i wszechstronność. Paul Robinson, w rozmowie z Tottenham News, wyraził zdziwienie brakiem zainteresowania ze strony innych klubów, biorąc pod uwagę imponującą formę Tangangi w Championship.

Opinia eksperta: Paul Robinson

„Byłem zaskoczony, że Tanganga odszedł,” powiedział Robinson. „Przez pewien czas wydawało się, że przebije się do pierwszej drużyny, będąc młodym zawodnikiem z dużym potencjałem. Kilku innych menedżerów dało mu szansę, ale nigdy tak naprawdę jej nie wykorzystał i nie zdołał zagrać w serii meczów. Od czasu wypożyczenia do Millwall, radzi sobie znakomicie. Oglądałem Millwall kilka razy i prawdopodobnie był jednym z ich najlepszych zawodników w tym sezonie.”

Decyzja o przenosinach

Pomimo odrodzenia w Millwall, droga Tangangi z powrotem do pierwszej drużyny Tottenhamu wydaje się zablokowana. Przy obecnych opcjach defensywnych i strategicznych zmianach pod obecnym zarządem, klub wydaje się zmierzać w innym kierunku, pozostawiając Tangangę bez miejsca w drużynie. Robinson dodał: „Dla niego, przeniesienie się i regularna gra w pierwszej drużynie to dobra decyzja, podobnie jak w przypadku Joe Rodona. Nie ma szans na grę w Tottenhamie. Teraz przenosi się do klubu jak Millwall, gdzie jest szczęśliwy i gra co tydzień.”

Nowy rozdział w Millwall

Przewidywany stały transfer Tangangi do Millwall oznacza znaczący rozdział w jego karierze. Choć zaskakujące, że inne kluby nie wykazały zainteresowania, ten ruch może zapewnić mu stabilność i regularny czas gry, którego potrzebuje, aby dalej rozwijać swoje umiejętności. „Myślę, że będzie miał okazję spojrzeć na inne kluby. Ale dla niego, odejście ze stadionu Tottenham Hotspur wydaje się nieuniknione,” podsumował Robinson.

Wnioski

Tottenham przygotowuje się do masowej czystki tego lata, z istotnymi zmianami oczekiwanymi w składzie. Odejście Tangangi podkreśla ciągłą ewolucję w klubie. Dla Tangangi, Millwall reprezentuje nie tylko nowy początek, ale również kluczową okazję do realizacji potencjału, który kiedyś uczynił go jednym z najbardziej obiecujących talentów Tottenhamu.

Źródło: tottenhamhotspurnews

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 10 Zarejestrowanych użytkowników: 5230 Ostatnio zarejestrowany: MariaFlofe

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się