Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Relacja z turnieju + zdjęcia

2 lutego 2010, 17:52, Szymon Świerniak
Niestety nie stać mnie na napisanie o tym turnieju w poważnym tonie - poważny i szczytny był tylko cel turnieju. Graliśmy więc dla Kuby. Fajna hala, dużo kibiców, 18 ekip. Dla niektórych prawie 10 godzin podróży, dla innych czekanie na pozostałych "Kogutów" w "internacie" wśród kibiców Arsenalu przez 3 godziny. Masakra...

Zjechaliśmy się w 11. MARCUS, spurs3 z chrześniakiem, czapla, snajper, Yido, konradthfc, sadzik, Marcin, md18 no i ja. To co zastaliśmy w internacie nie da się opisać słowami. Nie umiem bowiem znaleźć słów na opisanie pomieszczenia z białymi ścianami, bez klamek i z 11 leżakami, które służyły pewnie do torturowania więźniów na Syberii. Ja osobiście po dwóch nocach spędzonych na czymś takim czułem się jak Ledley King po 2 meczach w ciągu tygodnia. W sobotę miał się odbyć turniej, ale gdy mieliśmy wybrać nieprzespaną noc na trzeźwo, czy też kiepską formę z rana, ale zaśnięcie w mgnieniu oka pod wpływem alkoholu to wybraliśmy tą drugą opcję. Współczułem tym, którzy nie pili :)

Rano pojawiliśmy się na hali. Hala była duża, bramki również większe niż te które służą do gry w piłkę ręczną. Wylosowaliśmy do grupy Bayern i dwie miejscowe ekipy ( Drawa Krzyż i Stara Elita????). Z Bayernem dostaliśmy na dzień dobry 1:2. Mecz ogólnie bez historii. W drugim spotkaniu ograła nas ekipa Drawy Krzyż 1:4. Na nasze usprawiedliwienie możemy dodać tylko to, iż byli to goście, którzy ze sobą regularnie grają. Munchester, Arsenal i Chelsea również wyleciały z turnieju już po pierwszym dniu. W ostatnim meczu podejmowaliśmy ekipę Starej Elity. Przegraliśmy 3:6. Na dobrą sprawę był to mecz w którym najwięcej się działo. Zrobiliśmy roszadę w składzie i ja zastąpiłem konradathfc na bramce, co później okazało się naszym gwoździem do trumny ;). 3 minuty przed końcem przy stanie 3:3 w dość głupi sposób zrobiłem karnego. Sędzia pokazał mi karę 2 minut, ale kazał pozostać w bramce, a z boiska miał zejść inny kolega z drużyny ( ??? ). Na szczęście wykonawca karnego podał mi piłkę po ziemi w stylu Jermaine'a Defoe i 3:3 dalej widniało na tablicy. Ale nastąpiło kolejne dziwne kilkanaście sekund. Nie będę ukrywał po prostu z czystej radości wykopałem piłkę nogą jak najdalej umiałem, która wpadła do siatki przeciwnika. Radość z bramki popsuł nam oczywiście sędzia, który uznał, że bramki nie ma. Podczas kłótni z sędzią Stara Elita strzeliła bramkę, a ja po kilkunastu słowach za dużo do pana sędziego zostałem wyrzucony z boiska. Przepisy futsalu mówią rzecz jasna, iż bramkarz nie ma prawa wykopywać piłki nogą, tylko ręką, jednak organizatorzy uznali, że na tym turnieju bramkarze mogą wykopywać piłkę nogą. Zrobiono więc tak jak jest w piłce nożnej a nie w futsalu, dlatego trudno było zrozumieć decyzję sędziego. Drugą sprawą jest to, że w futsalu po obronionym karnym zespół broniący wykonuje rzut wolny pośredni. Stworzone więc zostały dziwne przepisy, za pewne na szybko. Poziom sędziego, którego uraziłem to podobno 3 liga. Poziom intelektualny jednak dużo niższy, ponieważ zamiast wyrzucić rozeźlonego piłkarza z hali i zająć się sędziowaniem to przez kilka minut wdał się w słowną przepychankę grożąc, że "po meczu zobaczymy". Mecz więc przegraliśmy 3:6, ale notabene nikt po końcowym gwizdku nawet nie wiedział jaki dokładnie był wynik, ponieważ gra zeszła na drugi tor. Po meczu jednak przeprosiliśmy się z sędzią nawzajem. Cały czas mówiono nam "Gramy Fair", ale powinno to dotyczyć również sędziów, a nie piłkarzy. Graczem meczu został rzecz jasna sadzik, który wyskoczył w koszulce z "5" na plecach nad "piąteczką" nazwisko Campbell a pod Campbellem napis Judasz. Nie, nie na plecach, ubrał koszulkę tył na przód. Komentator nieraz mówił, że "przy piłce Judasz". Jedyny pozytyw tego spotkania. Na tym więc skończyliśmy zmagania na turnieju w Trzciance. Bramki dla nas strzelał chrześniak, snajper i MARCUS.

Następnie udaliśmy się do knajpki obejrzeć mecz Birmingham-Tottenham. Niestety nasi piłkarze nie sprawili nam radości, mimo iż było blisko. Ze swojej strony dodam, że bardzo podobał mi się występ Huddlestone'a, ale zdania były podzielone.

Po meczu wróciliśmy do naszego 8-gwiazdkowego hotelu, parę piwek, kielonków i ruszyliśmy na wspólną imprezę z innymi kibicami. Ta imprezka była jedynym pozytywem tego wyjazdu, który zapewnili nam organizatorzy. 11 kibiców Spurs vs. przeszło 30-osobowa ekipa Arsenalu. I zaczęły się śpiewy.
"COME ON YOUUU SPUUUUUURS".
Odpowiedź Arsenalowych kibiców "FUCK OFF YOU SPURS".
"FUCK OFF, BACK TO SOUTH LONDON" - nie pozostaliśmy dłużni. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że wielu kibiców Arsenalu wyglądała na takich, którzy nie wiedzieli o co chodzi. Ich odpowiedzią było jedynie "Zawsze gorsi" ;)
Zagięli nas w sumie jeden raz, gdy zaśpiewali nam "WHERE IS BENTLEY"
Najlepszą częścią naszych okrzyków była rywalizacja "YIDS ARMY" vs "RED ARMY". Początkowo było wyrównanie, jednak młodzi chłopcy z Arsenalu szybko zeszli z chrypką, a i nasze struny głosowe były mocno nadwyrężone. Trzeba nam jednak oddać, że zostaliśmy później sami i na nasze "Coście tak cicho" i "COME ON YOU SPURS" nie było już żadnego odzewu. Życzylibyśmy sobie aby również nasi piłkarze dostosowali się do poziomu naszych śpiewów. Mistrzostwo gwarantowane. Munchester bowiem leżał pod stołem w stylu Fergusonowym. Nie da się jednak ukryć, że paru Ledley'ów, Dos Santosów, czy Crouchów też by się u nas znalazło :)

Następnego dnia powrót, szybka grochóweczka w hali sportowej i "Do widzenia Trzcianko". Impreza w Kalwarii była słabsza niż w Trzciance, ale trzeba przyznać, że poziom noclegów i organizacji bez porównania lepszy. I przede wszystkim Turniej w Kalwarii był turniejem kibiców drużyn zagranicznych. Zawsze lepiej gra się z takimi ekipami, które przeważnie podobnie jak my widzą się pierwszy raz lub drugi raz w życiu i improwizują w grze w piłkę nożną. Jednak sobotnia impreza zapadnie nam w pamięć na długo. Zdjęcia później.

Dziękuje wszystkim, którzy zdecydowali się przyjechać do Trzcianki mimo fatalnych warunków. md18, konradthfc, sadzik, marcin i ja przebyliśmy prawie 500 kilometrów, niektórym rury pękały, niektórzy przyjechali nawet z Bochni, spurs3 wyjechał z chrześniakiem i Yido dopiero po 19 z Radomska ( dzięki Pawełku za te 2 flaszki które wtedy przywiozłeś, nie rozliczyliśmy się, bo nie mieliśmy drobnych, ale następnym razem się odwdzięczymy ), snajper ze Szczecina tłukł się PKS-ami i musiał w Trzciance siedzieć sam przez kilka godzin. Czapla dojechał z Warszawy do Poznania gdzie zabrał go MARCUS. Dzięki panowie jeszcze raz. Zobaczymy się z niektórymi na pewno w Warszawie na meczu z Arsenalem, a być może nawet w Kalwarii na kolejnym turnieju. Mamy nadzieję, że zjedzie się nas tym razem przynajmniej z 20. Kibicowanie to duże poświęcenie, a czasem naprawdę warto.

COME ON YOU SPURS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Snajper z Pawłem


Marcus przygotowuje sobie łoże


Marcin, Sadzik i niewidoczny Konrad


Nasza szafa


Konrad w "papućkach"


Knock, knock, knocking on heavens door


Ligowy kocyk


Snajper i Paweł


I nie odsuwaj wiadra bo zaleje nam sąsiada


Jedyny wystrój pokoju - nasz mentor


Mecz przedturniejowy, a na samym końcu Paweł ściska się z Analem


Konrad reklamuje Warke


Paweł Morga (spurs3) a za nim Marcin, snajper, MARCUS, Yido i md18


Spursmaniacy


Koguty z Czaplą na czele


Od lewej: Paweł, md18, Marcus


Od góry: spurs3, sadzik, MARCUS, przed nimi md18, Yido i snajpe, a na dole konradthfc i chrześniak


Do ekipy dołączył nieznajomy...


spurs3 i md18 trzymają flagę, a na środku malutki konrad...


Od góry: Sadzik, konrad, md18, a na dole chrześniak, Marcus i Yido


Od lewej: spurs3, czapla, md18, konrad


Maciek(md18) owinięty flagą


"Taktykę Redknappa rozumie tylko on sam"


"Rozgrzewka"


Pierwszy mecz z Bayernem...


"Judasz" i chrześniak


Ciąg dalszy: Sadzik w koszulce Campbella


Jest i Mourinho!


Sadzik jako Judasz, skacowany snajper, Marcin, MARCUS, md18, na dole:konradthfc,chrześniak,Yido oraz Paweł szczęśliwy po kilkuminutowej awanturze z sędzia


Do ekipy dołączył Paweł Morga(z flagą) i Czapla w niebieskiej koszulce...


Kondrad i Sadzik trzymają koszulkę nieznajomego piłkarza :)


Chłopaki wracają z imprezy


W środku konradthfc podtrzymujący spurs3 i snajpera, którzy zmęczyli się "dopingowaniem"


Wrota piekieł...

Źródło: własne

77 komentarzy ODŚWIEŻ

Barometr
3 lutego 2010, 16:54
Liczba komentarzy: 5046
ostatnia strona, trudno to nazwać rozmową. Zamknąłem temat bo fajna liczba wyszła 666 ;) na następny turniej bedzie trzeba nowy temat zrobić.
0
Barometr
3 lutego 2010, 16:42
Liczba komentarzy: 5046
"Na forum w Turnieju kibiców przesłałem tę rozmowę. " - nie mogę znaleźć, a mnie zaciekawiło
0
Marcin
3 lutego 2010, 13:34
Liczba komentarzy: 1773
No trochę przykro, że się w takiej atmosferze to skończyło bo mimo obskurnych warunków będę ten turniej wspominał długo i cholernie dobrze. Ale wątów ze strony organizatorów (?) nie rozumiem. Że narzekamy na warunki? A co, drzwi w kiblu były? Można się było swobodnie wysrać? No, chyba jak komus do tego odrobina dyskrecji nie jest potrzebna... Grzyb na ścianie był? Był. Okna nieszczelne? Były. Nie grzało? No jasne, mokre nogawki spodni wysuszyłem dopiero w Młynie, przy kominku. Ściany się sypały? Sypały. To o co chodzi. Warunki były fatalne-a organizatorzy, przykro mi, ale byli wstawieni na tyle, że nie mogli ogarnąć kto gdzie ma być ulokowany. A, że zapewnienie przyzwoitych warunków to nie jest niemozliwe pokazali organizatorzy Turnieju w Kalwarii.
0
konradthfc
3 lutego 2010, 11:44
Liczba komentarzy: 524
gdyby komuś brakowało najlepszego coacha jakiego posiada Trzcianka (2 zdjęcie chyba od góry) http://www.trzcianka.pl/pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1165:zagrali-dla-kuby&catid=105:aktualnoci&Itemid=18
0
spurs3
2 lutego 2010, 22:17
Liczba komentarzy: 632
Chrzesniak bedzie z nickiem .... chrzesniak. Bylo na bogato. A spanie w budynku przeznaczonym do ... rozbiorki bezcenne. Kto z was zostawil buty w aucie - prosze o kontakt plus skarpetki.... Co niektorzy pogubili zegarki...
0
Yido
2 lutego 2010, 21:19
Liczba komentarzy: 247
Dokładnie Marcus(lepiej bym tego nie ujął), łacha drzemy, ale niestety ktoś za bardzo sobie wziął to do serca.
0
ostry
2 lutego 2010, 19:53
Liczba komentarzy: 43
gratulacje dla wszystkich co dojechali. Następnym razem wcześniej dajcie znać (nie na forum). Na pewno więcj osób przyjedzie. Ja na pewno:)
0
MARCUS
2 lutego 2010, 17:35
Liczba komentarzy: 2060
Takmatsumoto ty ładny gentelmen jesteś. My jestesmy THFC i w takie warunki kobiet nie wsadzamy. Arsenal zabiera, my nie ;);)
0
MARCUS
2 lutego 2010, 17:33
Liczba komentarzy: 2060
No Pawle z tymi wiesniakami to przegiąlęś ciutkę (dobrze by bylo za to przeprosić), a co do warunków, to oprócztego, że mogły być lepsze (nie pisze specjalnie o wyrkach, ale raczej o tym, ze by się woda w kiblu przydała,) to chyba ktoś nie zajarzył, bo my głównie łacha darliśmy z tego i w zasadzie nic więcej.
0
Sajmon
2 lutego 2010, 17:28
Liczba komentarzy: 836
Ech varba, widzę, żeś swój człek :/
0
varba
2 lutego 2010, 17:25
Liczba komentarzy: 4444
Paweł to nigdy nie było tajemnicą, Marcus o tym wiedział, Ginola też i jeszcze klika osób. Ta szkoła obok hali to ogólniak to którego uczęszczałem w czasach wczesnej młodości. Wspominałem też o tym jak Ania wygrała You can dance! że to dziewczyna z mojego miasta, wtedy zdradziłem się z tym po raz pierwszym!
0
aapa
2 lutego 2010, 16:58
Liczba komentarzy: 2742
na następny turniej niestety nie zostaniemy zaproszeni. Nie spodobała się komuś krytyka "lokum" i że nazwałem parę ekip kibicowskich z 10 ligi wieśniackimi. Wieśniaków oczywiście zmieniłem w artykule, ale że krytyka naszego lokum była przesadzona to niestety był to pierwszy i ostatni raz. Na forum w Turnieju kibiców przesłałem tę rozmowę.
0
aapa
2 lutego 2010, 15:17
Liczba komentarzy: 2742
Gratuluje chłopaki wyników w barze, mniejsza o te na hali. Szkoda, że nie mogłem pojechać, ale powiem Wam, że było warto - zdałem moją repetę;) Na derbach na pewno dam z Wami w palnik:D
0
konradthfc
2 lutego 2010, 11:05
Liczba komentarzy: 524
Turniej wygrał Kuba. Mam nadzieję.....
0
czapla
2 lutego 2010, 10:21
Liczba komentarzy: 117
a wiadomo w końcu kto wygrał turniej?
0
takmatsumoto
2 lutego 2010, 01:32
Liczba komentarzy: 14
zreszta pisalem zoolanderowi na gg(ale nie otrzymalem odpowiedzi) ze jak jakas awaria z noclegiem to 20 km od tej trzcianki moglibyscie u mnie w chacie przenocowac ;p mnie co prawda nie ma ale rodzina jest goscinna a i dobrym piwkiem nie pogardzi xDDDDD
0
takmatsumoto
2 lutego 2010, 00:47
Liczba komentarzy: 14
a ja sie pytam ;p(znam to miejsce bardzo dobrze bo mieszkam w okolicy) czy jak jeden chcial sie przewrocic na bok to reszta razem z nim bo inaczej sie nie dalo? xD Pytanie nr 2. Gdzie jakies spursmaniaczki... widze samych boyow nima plci pieknej? Jakby tak sie doczepic to tak jak varba mowi gorzej jak w wiezieniu, a powiem wam tak z czystego zartu. Ta nora i wy w niej to z boku wyglada jak koedukacyjny akademik(problem w tym ze bez kobiet) ale w wiezieniu tez ich nie ma a chlopcy podnosza mydlo pod prysznicem ;p joke
0
varba
1 lutego 2010, 23:24
Liczba komentarzy: 4444
http://demotywatory.pl/859443/Norweskie-wiezienie Ludzie śpią w takich warunkach za kare, a wy postanowiliście spędzić weekend w tej norze w ramach rekreacji hehe!
0
varba
1 lutego 2010, 23:23
Liczba komentarzy: 4444
varba a więc wydało się - jesteś z Trzcianki !! :D
0
varba
1 lutego 2010, 23:14
Liczba komentarzy: 4444
Czapla chyba sobie to zdjęcie na facebooka wrzuce w końcu to moja Trzciankaaaa!
0
1  2  3  4    >

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Liverpool FC 21 20 1 0 61
2. Manchester City 22 15 2 5 47
3. Leicester City 22 14 3 5 45
4. Chelsea FC 22 12 3 7 39
5. Manchester United 22 9 7 6 34
6. Sheffield United F.C. 22 8 8 6 32
7. Wolverhampton FC 22 7 10 5 31
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli drużyna Tottenhamu zakończy rozgrywki Premier League w sezonie 2019/2020?
1 16.67%
2-3 35%
4-6 31.67%
7-10 13.33%
11-20 3.33%
60 oddanych głosów
archiwum ankiet
Użytkownicy online: Gości online: 17 Zarejestrowanych użytkowników: 4898 Ostatnio zarejestrowany: hotelukKew

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się